فهرست قسمت رویا پردازی

فصل اول: تاریخ متعلق به رویا پردازان است
فصل دوم: فلسفه من در زندگی: چرا من از بدو تولد خوشبین بودم
فصل سوم: چگونه رویاهای سازنده داشته باشیم
فصل چهارم: تفریح من کار من است
فصل پنجم: دنیای بزرگی در انتظار توست
فصل ششم: اقلیت خلاق
فصل هفتم: چه کسی نابغه را از خواب بیدار می کند؟
فصل هشتم: خوشبینی واقعی چیست؟

جملاتی از قسمت رویاپردازی:

"رویاها قدرت ایجاد تغییر در جهان هستند."

"هرکس به اندازه رویاهایش ثروتمند است."

"جوانی را می توان اینگونه تعبیر کرد: برهه ای از زندگی که در آن اگر انسان رویایی درسر داشته باشد، به هیچ کس و هیچ چیز حسادت نمیکند."

"من زمانی که به همراه 4 نفر دیگر گروه صنعتی "دوو" را تاسیس کردیم رویایی داشتم و آن رویا این بود که بتوانیم به همراه یکدیگر به پیشرفت و توسعه جامعه کمک کنیم."

"در یک تجارت هیچ گاه نمیتوان 1 و 1 را جمع کنی و حاصل آن 2 باشد، باید 1 و 1 را تبدیل به 10 کنی و سپس آن را تبدیل به 50 کنی، این روش درست تجارت است."

"من همیشه موقعیت های بحرانی را فقط به چشم لحظه های گذران خطر نگاه میکنم و این رمز خوشبینی من است."

"اگر کسی در کارش دچار یاس شود و خوشبینی را از دست بدهد آن زمان لحظه توقف پیشرفت او است."

"زمانی که دیگران به جنبه های منفی و غیر ممکن ادامه راه فکر میکنند، من جنبه های مثبت آن را می بینم."

"اول احتمالات را بررسی میکنم، سپس با در نظر گرفتن سرمایه، نیروی کار، امکانات، تکنولوژِی مناسب طرح و سایر نیازها سعی میکنم این احتمالات را به واقعیت تبدیل کنم. به نظر من افرادی که می گویند"ممکن است طرح تو شکست بخورد" و یا "موفق نخواهی شد" صلاحیت انجام این کار را ندارند."

"از همان آغاز کار باید نسبت به هر آنچه انجام می دهی، خوشبین باشی اما یک موضوع بسیار مهم برای موفقیت وجود دارد و آن از خودگذشتگی در کار است، همچنین شما باید فلسفه زندگی خود را مشخص کنید، این بدان معنی نیست که به دنیال مفهومی پیچیده و یا بزرگ باشید، فلسفه زندگی به معنی وقف خود در جهت پیشرفت و کمک به اجتماعی است که در آن زندگی میکنیم."

"عقاید و افکار خلاقانه و سازنده زمانی به وجود می آیند که ذهن انسان درگیر کار و فعالیت است."

"اگر یک تاجر بتواند همزمان کارش را به بهترین شکل انجام دهد و از آن لذت نیز ببرد آن وقت است که او شروع به پیشرفت میکند."

" من تنها کارگر معمولی بودم، با این وجود طوری کار می کردم که انگار شرکت متعلق به خودم بود."

"تاریخ ثابت کرده است که موفقیت و قدرتمندی ملت ها نتیجه داشتن روحیه بالای پیش گامی است و تباهی نتیجه غرور و فرار از مسئولیت است."

"به عقیده من میتوان حماقت را چنین تعریف کرد: غیرممکن خواندن انجام کاری بدون امتحان کردن آن."

"هیچ گاه فرصت طلب نباشید و به شکست فکر نکنید و هیچ وقت فقط شاهد انجام شدن کاری نباشید. شما باید دید خود را وسیع کنید و به افق های دورتر نگاه کنید شما باید به این موضوع فکر کنید که چه کاری میتوانید برای خدمت به تاریخ بشر انجام دهید."

"نابغه شخصی است که توانایی های پنهان خود را بیش از مردم عادی شناخته است."

"باید با دیگران سخاوتمند باشید ولی در مورد خودتان سخت گیر. باید مراقب باشید تا در دام بهانه و توجیه گرفتار نشوید، اگر زمانی خودتان را ترسو فرض کردید مطمئن باشید دیگران نیز همانطور در مورد شما فکر خواهند کرد."

"تنها افرادی که به تکامل فکر میکنند و مشتاقانه به دنیال علم و یادگیری هستند پیشرفت میکنند."

" در مورد خود سخت گیر باشید، فکر نکنید تا به حال کاری انجام داده اید و به آنچه تا به حال انجام داده اید بسنده نکنید و راضی نباشید، خود را به آینده سوق دهید که در غیر این صورت ناتوان خواهید شد، توانایی هایتان را گسترش دهید و با نیروی اراده سعی در بیدار کردن نبوغ درونی خود کنید."

"زمانی که شما به دیگران اهمیت بدهید و قسمتی از زندگی خود را به آنها اختصاص دهید، زندگی برای شما گرمتر، زیباتر، و ارزشمندتر می شود."

"دانش خود را با دیگران تقسیم کنید، خودخواهی و خودپسندی در علم و دانش درست مانند خودخواهی در مادیات است."

" کسی که همه چیز در دنیا دارد اما نمیداند آن را چگونه با دیگران تقسیم کند، ثروتمند نیست."

" می توانم بگویم برای من خوشبخت ترین لحظات زمانی بود که از لحاظ مادی ثروتی نداشتم."

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها