کتاب روان شناسی عزت نفس

نویسنده: ناتانیل براندن
ترجمه: مهدی قراچه داغی

بخش های کتاب:
بخش اول: عزت نفس اصول اولیه
بخش دوم: منابع درونی عزت نفس
بخش سوم: نقش عوامل بیرونی، خود و دیگران

طبق بیان نویسنده در مقدمه کتاب، جان کلام کتاب، پاسخی به چهار پرسش اساسی است:
عزت نفس چیست؟
چرا عزت نفس مهم است؟
چگونه میتوانیم بر عزت نفس خود بیفزاییم؟
دیگران در ایجاد عزت نفس در ما چه نقشی بازی میکنند؟

دکتر ناتانیل براندن

رواندرمانگر و نویسنده کانادایی-آمریکایی
متولد 1930
فوت 2014 در سن 84 سالگی

WWW.NATHANIELBRANDEN.COM

در مقدمه کتاب روان شناسی عزت نفس:
"هدف اصلی ام انتقال و آموزش یک نکته بود و آن این که: زندگی مهم است. قدر آن را بدانید بکوشید که به رفیع ترین سطح توانمندی خود برسید."

"در میان همه داوری هایی که در زندگی میکنیم، هیچکدام به اندازه ی داوری روی خودمان اهمیت ندارد."

ناتانیل براندن یکی از سرشناسانیست که بیشتر عمر خودش رو بر روی تحقیق و بررسی موضوع عزت نفس صرف کرد و کتابهای زیادی در این زمینه نوشت.

تا قبل از خوندن درباره عزت نفس، درباره نقش و اهمیت عزت نفس در زندگی نه اطلاعاتی داشتم و نه میدونستم که انقدر موضوع مهمیه. بعد از خوندن دربارش میتونم به جرات بگم تمام زندگی ادمی متاثر از موضوع عزت نفسه. نه فقط بخشیش، بلکه تمامش.
خوندن درباره عزت نفس رو با

سایت متمم شروع کردم و اصلا همونجا بود که عزت نفس رو بهم معرفی کرد.

پیشنهاد من اینه که اگه میخواید مهارت خودتون درباره عزت نفس رو بالا ببرید یا بهتره بگم عزت نفس خودتون رو بهبود بدید قبل از خوندن هر کتابی برید سراغ متمم و درسهای عزت نفسش رو دنبال کنید، به قدری خوب و کامل در اونجا به این موضوع پرداخته که نیازی نیست قبلش کتابی در این باره بخونید. بعد از اونجا خودتون میتونید تصمیم بگیرید که کتابهای معرفی شده و مرتبط با این موضوع رو بخونید یا نه.
ولی پیشنهاد میکنم حتما حتما حتما به هر شکل که میتونید درباره این موضوع مطالعه کنید و فکر کردن درباره این موضوع رو به کارهای روزمرتون تبدیل کنید.

لینک دروس عزت نفس متمم

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها