فهرست قسمت مدیریت:

فصل نهم: مدیریت هدفمند کافی نیست: تصمیم گیری درلحظه
فصل دهم: نکته هایی درخصوص تصمیم گیری
فصل یازدهم: مشکل ترین معامله تاریخ کاری من
فصل دوازدهم: چگونه از جلسات طولانی اجتناب کنیم، ویا چگونه سریعتر به نتیجه برسیم
فصل سیزدهم: هیچ کس چیزی را که به زمین افتاده نمیخواد: اهمیت تعیین موقعیت مناسب کاری افراد
فصل چهاردهم: چرا من مدیران را از داخل شرکت انتخاب میکنم
فصل پانردهم: چگونه می توان بهترین دستیار دنیا را انتخاب کرد، و یا چگونه می توان از بهترین برنامه آموزشی استفاده کرد
فصل شانزدهم: باید با کارمندی که پول شرکت را به هدر می دهد چه کار کرد؟
فصل هفدهم: چگونه مدیران تنبل را به کار تشویق کنید
فصل هجدهم: اهمیت نوآوری و خلاقیت و چگونگی دستیابی به آن
فصل نوزدهم: فکر کنید که شما صاحب شرکت هستید
فصل بیستم: از مسائل به سادگی عبور نکنید: همیشه از نقطه شروع تا انتهاکار خود را با تلاشی یکسان پیش ببرید، در غیر این صورت تمام زحمات خود را به هدر داده اید
فصل بیست و یکم: چگونه میتوان بازارهای جدید و پر سود را انتخاب کرد
فصل بیست و دوم: راهی مطمئن برای سود کردن: به دیگران کمک کنید

جملاتی از قسمت مدیریت:

"تجارت تنها سود کردن نیست، کمتر ضرر کردن نیز بخشی از تجارت است."

"مدیریت براساس برنامه های از پیش تعیین شده همیشه کارگشا نیست."

"تحلیل گر نمی تواند از راه دور در بازار دست داشته باشد. در هر کشوری شما باید شخصاً با بانکداران، مقامات دولتی و غیره در ارتباط باشید تا بتوانید تمام اطلاعاتی که به آن نیاز دارید به دست بیاورید."

"مهم نیست که چه موضوعی مطرح باشد تصمیم گیری نهایی بر عهده مدیر است."

"درست به همان شکل که من نمیتوانم دیگران را مسئول کارهای خودم بدانم نمیتوانم آنها را مسئول تصمیم گیری های خودم کنم."

"جلسات زیاد تنها منجر به سردرگمی می شود تصمیمات کوچک را در ابتدای جلسات بگیرید، این باعث می شود سریع تر به نتیجه برسید."

"مدیران تنها به اطلاعات کلیدی برای تصمیم گیری احتیاج دارند."

"ما اگر به دنبال پیشرفت هستیم همه باید کاری را انجام دهیم که برای آن ساخته شده ایم و نه کار دیگران را."

"می توان گفت هر شخصی صندلی و موقعیت کاری خاص خود را دارد و زمانی که هر کس جای خودش باشد آن وقت است که جامعه ای که در آن زندگی میکنیم سالم و کارآمد خواهد شد."

"هر زمان که اشتباهی رخ میدهد این مدیر ارشد است که باید مسئولیت را بپذیرد."

"موقعیت های کاری بزرگ تر و مهم تر باید با جدیت و قاطعیت بیشتری دنبال شوند."

"یک اشتباه معلم خوبی برای انسان است. دو اشتباه بسیار زیاد است."

"همیشه به کسی که یک بار اشتباهی را مرتکب می شود فرصتی دوباره بدهید. چنین شخصی تجربه ای کسب کرده است که دیگران نکرده اند."

"اکثر نوآوری ها حاصل افکار ساده هستند."

"خلاقیت مشکل نیست، اراده در انجام آن مهم است."

"شما باید همیشه با ذهنیت صاحب کار زندگی کنید. چنین شخصی هیچ گاه با شرایط کاری مشکلی نخواهد داشت. چنین شخصی خلاق است، برای دستیابی به هدفش تلاش میکند و در کارش مصمم است."

"همیشه از ابتدا تا پایان کارها را با تلاش یکسان به پیش ببرید در غیر این صورت تمام زحمات خود را به هدر داده اید."

"از مسائل به سادگی عبور نکنید."

"برای من مهم این نیست که چه کاری انجام میدهم، مهم این است که بتوانم آن کار را درست و کامل انجام دهم."

"انجام کارها به بهترین وجه ممکن تا انتها نه تنها مهم است بلکه ضروری است."

"زمانی که در تجارت با یک بازار جدید و پیچیده مواجه شدید راه مطمئن برای رسیدن به انتخاب درست این است: ثروتمند ترین بخش را شناسایی کنید، بخشی را که مالک بیشترین مقدار زمین است و نیز بخشی را که بیشترین تعداد کارمند را دارد. تمام تلاش خودتان را بر روی این سه موضوع متمرکز کنید باقی کارها به خودی خود درست پیش میرود."

"اگر شما همواره کاری را انجام دهید که کشوری به آن نیاز داشته باشد و قیمت های رقابتی ارائه دهید مطمئن باشید مردم آن کشور از آن استقبال می کنند."

"هیچ کس آن قدر بی فایده نیست که نتواند به شخص دیگری کمک کند و هیچ کس وجود ندارد که هیچ گاه به کمک دیگران نیاز نداشته باشد."

"روابط خوب با اشخاص برجسته از پول با ارزش تر است، به دلیل اینکه شما نمیتوانید روابط را با پول بخرید."

"به دیگران کمک کنید."

"کمک به دیگران، کمک به خود است."

"اگر شما تنها به فکر منافع خود باشید و از کمک کردن به دیگران پرهیز کنید ممکن است در کوتاه مدت به نفع شما باشد اما در بلند مدت مسلماً به ضرر شما تمام خواهد شد."

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها